ASGD Eskişehir’de Bayrağı Muharrem ESEN devraldı

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Eskişehir Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’nde yapıldı. Divan Başkanlığı'nı Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca'nın yaptığı kongrede Başkanlığa Muharrem Esen seçildi.

03 Nisan 2014 Perşembe 16:20
Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Genel Başkanı ve ASGD Genel Başkanvekili Yılmaz Karaca’nın divan başkanlığı yaptığı Genel Kurul’da Muharrem Esen’le birlikte İsmail Genç, Göksel Demiral, Behçet Albayrak ve Ahmet Deniz Canoruç yönetim kurulunda yer aldılar.

Genel Kurulda bir konuşma yapan ASGD Genel Başkanvekili Yılmaz Karaca ASGD’nin maçlara girişlerdeki haksızlığı önlemek için yapmış olduğu hukuk mücadelesini kazanmasından sonra Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin hiç bir hakkı olmamasına rağmen hala girişlerde söz sahibi gibi davranmasını eleştirdi. ASGD yönetimi olarak mücadeleyi sürdüreceklerini ifade eden Karaca, “Eskişehir’de basın tribünlerine giriş konusunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün akredite kartları geçerli. Bu uygulamayı tüm Türkiye’ye yaymak istiyoruz. Türkiye’de Anadolu spor basının çilesini çeken ASGD üyeleri bunun mücadelesini sonuna kadar sürdürecektir” dedi. 

Başkanlığı devreden Engin Bayrı’nın da teşekkür konuşmasının ardından ASGD Eskişehir Şubesi Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonrasında oluşan yönetim kurulunda görev dağılımları da yapıldı. Muharrem Esen başkanlığa seçilirken, başkan yardımcılığı görevine Göksel Demiral, genel sekreterliğe İsmail Genç, muhasipliğe ise Ahmet Deniz Canoruç getirildi. Başkan Muharrem Esen yaptığı konuşmada eski yönetime teşekkür etti ve yeni dönemde ASGD’ye yakışır çok daha etkin çalışmalar yapılacağını vurguladı. Öte yandan ASGD Eskişehir Şubesi’nde Orhan Demir, Erhan Ünal, Murat Dağtekin Denetim Kurulu’nu oluşturdular. 
Yükleniyor...